Data dodania: 2020-09-12
Serdecznie zapraszamy na Kurs TERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA BEZSENNOŚC, organizowany już po raz trzeci,a po raz drugi w formie wideokonferencji.
Termin: 3-4 październik 2020
Tematyka kursu:
Wykładowcy:
Lekarze i psycholodzy:
Eksperci Medycyny Snu Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem
Organizatorzy:
Polskie Towarzystwo Badań nad Snem http://www.medycynasnu.pl
...Data dodania: 2020-05-16
Opracowanie na podstawie zaleceń terapeutów CBT bezsenności Uniwersytetu w Salzburgu: https://www.youtube.com/watch?v=Mmump7CC53w
Data dodania: 2020-05-07
Uprzejmie informujemy, że dwudniowy kurs podstawowy z terapii poznawczo-behawioralnej bezsenności prowadzony pod patronatem Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem zaplanowany w dniach 30-31 maja 2020 r. zostanie z powodu stanu pandemii przeprowadzony w formie szkolenia online.
Termin: 30-31 maj 2020
Tematyka kursu:
Data dodania: 2020-03-10
Nawiązując do komunikatu Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 2 marca 2020 r., zalecającego odwołanie wszystkich konferencji i wydarzeń branżowych z udziałem osób wykonujących zawody medyczne w związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2, a także mając na uwadze komunikaty dotyczące unikania dużych skupisk ludzkich, w trosce o dobro prelegentów, uczestników a także pracowników firm farmaceutycznych została podjęta decyzja o przesunięciu terminu X Zjazdu Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem.
O planowanym terminie poinformujemy Państwa wkrótce.Data dodania: 2020-03-09
Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się podczas inauguracji X Zjazdu Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem i w przededniu Światowego Dnia Snu.
Czwartek, 12 marca, godz. 20.00 - Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Gnieźnie, ul. Kostrzewskiego 5.
Data dodania: 2020-02-12
Zarząd Towarzystwa uprzejmie informuje, że dnia 13 marca 2020r. (piątek) w czasie drugiego dnia X Zjazdu PTBS w Gnieźnie o godz. 17:30 (w pierwszym terminie) lub godz. 17:40 (w drugim terminie) odbędzie się w sali A Krajowy Zjazd Członków Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem.
Planowany porządek zebrania:
1. Powitanie członków.
2. Wybór przewodniczącego, sekretarza obrad, komisji skrutacyjnej i mandatowej.
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania zgromadzenia i jego władności do podejmowania wiążących uchwał.
4. Przyjęcie porządku obrad Krajowego Zjazdu Członków Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem.
5. Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności Towarzystwa przez zarząd Towarzystwa.
6. Przedstawienie przez przewodniczącego komisji rewizyjnej protokołu oceny pracy zarządu Towarzystwa.
7. Przyjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium ustępującemu zarządowi Towarzystwa
8. Wybór nowych władz Towarzystwa: prezesa Zarządu Głównego i 7 członków Zarządu Głównego oraz 4 członków Głównej Komisji Rewizyjnej
9. Dyskusja i wolne wnioski
10. Zamknięcie obrad
Informujemy, że nie będzie możliwości wpłacenia składek członkowskich w dniu Krajowego Zjazdu...
Data dodania: 2020-01-29
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowatorskim projekcie organizowanym przez
I Klinikę Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Lublinie we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge w Wielkiej Brytanii zatytułowanym:
„ Techniki relaksacyjno- medytacyjne w redukcji objawów paraliżu sennego i współwystępującego dystresu, zamartwiania się i objawów lękowych”
Paraliż senny (PS) jest rodzajem zaburzenia snu stosunkowo często występującym w populacji ogólnej i wiążącym się z nasilonym cierpieniem oraz pogorszeniem funkcjonowania w ciągu dnia. Techniki relaksacyjno- medytacyjne, w tym terapia medytacyjno-relaksacyjna (MR, Muscle Relaxation), której twórcą jest prof. Baland Jalal z Wydziału Psychologii na Uniwersytecie w Cambridge wydają się być bardzo obiecującą formą leczenie tego zaburzenia.
Cel badania
Celem badania jest ocena wpływu zastosowania technik relaksacyjno-medytacyjnych na nasilenie objawów paraliżu sennego oraz współwystępującego dystresu, zamartwiania się i objawów lękowych.
Przebieg badania
Udział w badaniu będzie obejmował dwie sesje odbywające się w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Lublinie przy ulicy Głuskiej 1.
Przez 8...
Data dodania: 2020-01-10
W najbliższych dniach na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc uruchomione zostaną zapisy na Kurs Medycyny Snu: Zaburzenia oddychania w czasie snu, Hipersomnie - diagnostyka organizowany przez Sekcję Zaburzeń Oddychania w Czasie Snu PTCHP i Polskie Towarzystwo Badań nad Snem.
Zainteresowanych członków Towarzystwa prosimy o częste sprawdzanie strony www.medycynasnu.ptchp.org.
Liczba miejsc na kursie jest ograniczona. Z tego powodu Zarządy obu Towarzystw planują coroczne organizowanie tego kursu.
Data dodania: 2020-01-02
Serdecznie zapraszamy na kolejny Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem do Gniezna. Mamy nadzieję, że wielkopolska ziemia już po raz drugi stanie się gościnna dla wszystkich zainteresowanych sprawami snu. Nosimy w sobie ambicję, by Zjazd trwający od 12 do 14 marca 2020 roku stał się okazją do wielowymiarowego spotkania podejmującego wszelkie aspekty snu, zarówno w kontekście nauk podstawowych, jak i klinicznych.
Mamy nadzieję, że szczególnym wyrazem i wyzwaniem trzydniowego spotkania będą aspekty społeczne zaburzeń snu. Prosimy o mobilizację wszystkich środowisk podejmujących w pracy naukowej, dydaktycznej i klinicznej tematy Zjazdu, by spotkanie stało się owocną przestrzenią wymiany wiadomości, refleksji, a także okazją do wzmożenia aktywności na tym polu.
Strona zjazdu: www.zjazdsen.pl
Data dodania: 2019-06-28
Uprzejmie informujemy, że Polskie Towarzystwo Badań nad Snem wspólnie z Narodową Fundacją Snu rozpoczyna organizację ósmego kursu POLISOMNOGRAFIA.
Jest to pierwszy z cyklu trzech kursów z Medycyny Snu.
Kurs POLISOMNOGRAFIA składa się z 5 spotkań szkoleniowych, z których każde będzie trwało dwa dni (sobota-niedziela).
Kalendarium kursu POLISOMNOGRAFIA:
I spotkanie – 12-13.10.2019
II spotkanie – 26-27.10.2019
III spotkanie – 16-17.11.2019
IV spotkanie – 23-24.11.2019
V spotkanie – 30.11-1.12.2019
Ramowy program spotkania szkoleniowego:
9:00 – 13:00 szkolenie
13:00 – 14:00 przerwa na lunch
14:00 – 18:00 szkolenie
Od 20:00 – zajęcia praktyczne w pracowni PSG (tylko w soboty, w czasie II i III spotkania)
Miejsce prowadzenia zajęć:
Sale wykładowe oraz pracownia polisomnografii Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Warszawa, ul. Sobieskiego 9
W ramach kursu przewidziane są wykłady, ćwiczenia i wykonywanie badań polisomnograficznych. Do zaliczenia kursu i otrzymania certyfikatu PTBS niezbędne jest uczestnictwo we wszystkich 5 spotkaniach szkoleniowych.
Zakres tematyczny kursu:
Czynność bioelektryczna mózgu i powstawanie potencjałów komórkowych. EEG
Wymagane parametry techniczne aparatury. Środowisko pracowni PSG.
Ćwiczenia EEG.
Neurobiologia snu, melatonina.
Fizjologia układów oddychania i...