X Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, Gniezno 16-17 września 2022 r.

PTBS

ESRS

Polskie Towarzystwo Badań nad Snem

Data dodania: 2022-04-22

X Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, Gniezno 16-17 września 2022 r.

 

Szanowni Państwo

pragniemy serdecznie zaprosić na X Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, który odbędzie się w Gnieźnie w dniach 16 oraz 17 września 2022 roku. Zaplanowany Zjazd w 2020 roku został odwołany z powodu Pandemii COVID19. Obecnie planowany Zjazd w 2022 roku jest wydarzeniem nowym, odbywającym się w zupełnie innych realiach otaczającego nas świata.

Z tym wielką mocą zapraszamy powtórnie do starej, polskiej stolicy, gdzie w kameralnej i życzliwej atmosferze Collegium Europaeum Gnesnense Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, będziemy podejmować refleksję na temat: Sen – znaczenie zdrowotne i społeczne.

Postęp związany z medycyną snu przynagla nas do wielowątkowej i  wielodyscyplinarnej wymiany wiedzy i doświadczeń naukowców, przede wszystkim medyków wielu dyscyplin oraz wszystkich pokoleń. Zaproszeni są nie tylko zaprawieni w bojach związanych z fizjologią i patologią snu, ale także szerokie grono zainteresowanych, którzy tę piękną dziedzinę zamierzają poznać i pokochać. Mamy nadzieję, że gnieźnieńskie spotkanie będzie miejscem owocnych obrad lekarzy wielu specjalności, w tym: neurologów, laryngologów, psychiatrów, pulmonologów, internistów, pediatrów, stomatologów, ale także fizjologów i innych naukowców wielu dziedzin, którzy próbują opisać i rozeznać sprawy związane ze snem.

Dodatkowe zaproszenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych aspektami społecznymi zaburzeń snu.

Życzymy sobie skuteczności w tym zaproszeniu, sprawnej organizacji, a także dobrego wrześniowego spotkania.

dr hab. med. Szczepan Cofta

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Wiceprezes PTBS

dr med. Wojciech Jernajczyk

Prezes PTBS

 

Powrót | Drukuj Drukuj

created by PW